Ośmiu przedstawicieli SP w Gościeszynie wystartowało w zawodach z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne” w Gąsawie!

Weronika Zacharzewska, Wiktor Zacharzewski, Jakub Jankowski, Marcin Klinger, Dominik Brzewiński, Oliwia Gawron, Julia Byczyńska, Eliza Radke biorą udział w konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60 m i bieg na 300 m. Na jesień odbyły się 2 edycje zawodów, a nasi uczniowie plasują się na czołowych miejscach :-)

received_1262377000473820 received_12623767604738441 received_1262376673807186

Opiekunami są Pani Justyna Nizioł – Zacharzewska i Bogusław Kozłowski

Marcin Klinger, Oliwia Gawron, Weronika Zacharzewska, Wiktoria Grzesik, Julia Byczyńska, Eliza Radke – SP oraz Ilona Klinger, Julita Radke, Weronika Sparniak, Patryk Średziński, Kamil Pawełczak i Przemysław Ostrowski – Gimnazjum to nasi reprezentanci w  Zawodach w Biegach Przełajowych Powiatu Żnińskiego.

Zawody zakończyliśmy z 2 medalami i 3 awansami do Finału Wojewódzkiego w Bydgoszczy:

Weronika Sparniak –  srebrny medal 1500 m.

Weronika Zacharzewska – srebrny medal 800 m.

Patryk Średziński – 5 miejsce 2000 m

img_20161007_112317 img_20160930_101251 img_20160930_100854 img_20160930_101555

Finały w Biegach Przełajowych odbyły się w Bydgoszczy a nasi zawodnicy uplasowali się na miejscach od 28 do 36. Opiekun: Bogusław Kozłowski

  • W dniach 15-17 listopada uczniowie klasy III gimnazjum pisali próbne egzaminy. Pierwszego dnia egzaminu zmierzyli się z częścią humanistyczną ( historia, wos i język polski) Kolejnego dnia napisali test sprawdzający wiedzę z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, a w ostatnim dniu podeszli do egzaminu z języków obcych, tj. z języka angielskiego i niemieckiego.

Anna Simińska

14.11.2016 odbyły się w Gąsawie Powiatowe Zawody Unihokeja Dziewcząt z SP.

W zawodach wystartowało 5 szkół:

SP Gąsawa, SP3 Żnin, SP Gościeszyn, SP1 Znin i SP Rogowo.

Nasze dziewczęta zajęły 5 miejsce.

Był to dla nich debiut w zawodach powiatowych lecz pokazały walkę, zaangażowanie i grę fair play.

Nie od razu się wygrywa… ;-)

img_20161114_105614-2 img_20161114_105843-2

Opiekun Bogusław Kozłowski

Akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowali uczniowie klas 5 a i 5b pod opieką wychowawców. Mottem głównym występu były słowa pieśni  „Wolność, kocham i rozumiem”(Chłopcy z Placu broni).   Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia i daty z historii naszej ojczyzny. Przywołali też nazwiska bohaterów narodowych, którzy walczyli o niepodległość. Akademię uświetnił występ chóru szkolnego pod opieką p. Mateusza Zawadzkiego.   Chór wykonał pieśń „My Pierwsza Brygada”, wyrecytował słowa Mazurka Dąbrowskiego oraz Julia Byczyńska i Dominika Stachowiak zaśpiewały pieśń  „O Mój Rozmarynie”. Całości dopełniły prezentacje multimedialne wykonane do utworów „Nie gniewaj się na mnie Polsko” i  „ Jeszcze będzie przepięknie” .

img_8652 img_8657

Anna Simińska

14 października odbyły się uroczyste obchody 10 Rocznicy Nadania Imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej i Publicznemu Gimnazjum w Gościeszynie połączone ze Świętem Edukacji Narodowej oraz uroczystym pasowaniem uczniów klas I. Po mszy św odprawionej przez ks. prymasa Henryka Muszyńskiego w miejscowym sanktuarium, odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyli zaproszeni goście. Dyrektor szkoły powitał wszystkich zebranych, a następnie podsumował ostatnie 10 lecie pracy naszej placówki. Przypomniał ważniejsze wydarzenia, sukcesy, a także podziękował za wsparcie i pomoc wszystkim partnerom i darczyńcom. Przywołał w pamięci nazwiska nauczycieli i pracowników, którzy odeszli, a którzy znaczną część życia poświęcili gościeszyńskiej szkole. Na koniec złożył życzenia wszystkim pracownikom oświaty z okazji ich święta. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej i gimnazjum, a potem dyrektor dokonał aktu pasowania. Kolejnym punktem programu było odznaczenie sztandaru szkoły podstawowej medalem przez przedstawicieli Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy i Wojskowego Koła Łowieckiego nr 201 „Czapla” . Potem odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy I gimnazjum pod opieką p. Anny Henke. Mottem występu były słowa Jana Pawła II: „Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, wiesz, że ono musi tu gdzieś być”. Uczniowie recytowali wiersze ks. Jana Twardowskiego, poprzeplatane prezentacjami multimedialnymi. Całości dopełniły utwory muzyczne w wykonaniu Dominiki Stachowiak z kl. I gimnazjum pt. „Nie wie nikt” oraz „ Nieodkryty Ląd”. Po części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście, m.in. ksiądz prymas Henryk Muszyński, Wójt Gminy Rogowo- Józef Sosnowski, Prezes Polskiego Związku AK oddział w Żninie – Franciszek Szafrański, dyrektor Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Mięcierzynie – Kinga Grajek oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Anna Danielska. Następnie pracownicy oraz goście udali się na poczęstunek do Ośrodka „Jutrzenka” w Gołąbkach.

dscf0020 dscf0031dscf0035dscf0054dscf0041dscf0105dscf0051dscf0055dscf0080dscf0087dscf0060dscf0063dscf0095dscf0101dscf0108dscf0114

Anna Simińska

Code Week to doskonały moment, by rozpocząć przygodę z programowaniem, ale nie tylko…. W trakcie Tygodnia Kodowania, uczniowie naszej szkoły będą budowali roboty.

Uczniowie będą budowali z klocków Lego różne roboty. Kilka poziomów trudności sprawi, że w gronie uczestników będą mogli znaleźć się zarówno ci początkujący, jak i zaawansowani. Dodatkowym elementem będzie zaprogramowanie zbudowanych robotów oraz zabawa z Cyber Robotem Clementoni. Dla najmłodszych ciekawym zajęciem będzie programowanie w Scratchu.

Wydarzenie jest już na mapie Code Week. Wpis Zbuduj robota! został oznaczony hasłem robotics.

codeweek-d854cbe3fda4

 

Anna Berend

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II – Portret Wielkiego Polaka” ogłoszony został przez bibliotekę szkolną we wrześniu. Uczniowie mieli za zadanie wykonać portret Jana Pawła II na papierze formatu A4 techniką dowolną. Wpłynęło wiele prac i komisja konkursowa miała trudne zadanie, aby wybrać najładniejsze prace w trzech grupach wiekowych. W grupie wiekowej kl. 0 – III SP pierwsze miejsce uzyskała Magdalena Kusz kl. II, drugie Wiktoria Olszak z oddziału zerowego i trzecie ex aequo: Julia Grajkowska, Michał Bauza i Bartek Kania z kl. III. SP. W grupie starszej kl. IV-VI zwyciężyła praca Marty Danielskiej z kl. Vb, drugie miejsce przypadło Oliwii Gawron z kl. Vb, a trzecie Mai Stachowiak z kl. Vb. Wśród uczniów gimnazjum pierwsze miejsce uzyskała praca Gabrieli Stachowiak, drugie Darii Ksobiech, a trzecie Katarzyny Nowak.

a__dc25

Gratulujemy!

W związku z 10 rocznicą nadania imienia Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Gościeszynie zorganizowano dwuetapowy konkurs wiedzy o Patronie Janie Pawle II. Celem konkursu było utrwalenie wiedzy na temat życia i działalności Papieża – Polaka, przybliżenie i propagowanie wśród uczniów nauczania Ojca Świętego dotyczącego fundamentalnych wartości: miłości, dialogu, współpracy oraz zachęcanie do osobistego rozwoju przez ukazanie wzoru do naśladowania w osobie Jana Pawła II. Pierwszy etap odbył się 7 września br. i przystąpiło do niego siedemnaścioro uczniów z klas IV-VI oraz gimnazjum. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej pt: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” uczniowie podjęli się rozwiązania testu składającego się z czterdziestu pytań. Po napisaniu testu jury wyłoniło dziesięć osób, które przygotowały się do drugiego etapu. Drugi etap konkursu odbył się 11 października pod hasłem: „Wypłyń na głębię” i miał formę ustnej odpowiedzi. Komisja konkursowa: dyrektor Zbigniew Jodełko, Katarzyna Stefaniak i Anna Simińska czuwali nad prawidłowością przebiegu konkursu. Uczniowie w trzech rundach, trzykrotnie losowali pytania za trzy, dwa lub za jeden punkt. W konkursie zwyciężyła uczennica kl. I gim. Wiktoria Danielska, drugie miejsce uzyskała Katarzyna Nowak z kl. I gim. i trzecie Maja Stachowiak z kl. Vb. Nagrody – książki o Janie Pawle II, pendrive`y, oraz słodycze ufundowała Rada Rodziców.

img_0855 img_0852

Anna Simińska

Zajęcia z robotyki prowadzone w ubiegłym roku przez P. Wojciecha Chmielewskiego wróciły od października do naszej szkoły. Niebywale ciekawe i rozwijające programowanie poprzedzone budową robotów jest dla dzieci nauką przez zabawę. Opiekunowie zajęć dyr. Zb. Jodełko i A. Berend zachęcają do uczestnictwa w zajęciach, bo warto!  Zobaczcie sami:)

dscf0150 dscf0153 dscf0161 dscf0165

Anna Berend

Szukaj

Kontakt

Gościeszyn 20
88-420 Rogowo
tel/fax: +48 52 302 49 07
mail: zps.goscieszyn@wp.pl

Galeria