W piątek 02. lutego br. w ramach doradztwa zawodowego dla klas VI-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum zostało zorganizowane spotkanie z absolwentem naszej szkoły – panem dr Krzysztofem Cichoniem.

Zaproszony gość pochodził z pobliskiego Długiego Brodu i był uczniem szkoły podstawowej w latach 1994-2000 oraz gimnazjum w okresie od 2000–2003 r. Już w czasie najmłodszych lat wykazywał zamiłowanie przedmiotami matematyczno – przyrodniczymi. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął naukę na wydziale telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. Dzięki swojej pracowitości i zaangażowaniu w 2017 r. obronił tytuł doktorancki. Dziś jest jednym z wykładowców katedry Radiokomunikacji.

Spotkanie z p. Cichoniem rozpoczęło się oficjalnym przywitaniem przez dyrektora szkoły – p. Zbigniewa Jodełko. Następnie nasz gość przygotował krótką prezentację ukazującą znaczenie wiedzy zdobytej podczas nauki w szkole podstawowej i gimnazjum w osiągnięciu sukcesu zawodowego. Starał się uzmysłowić uczniom, jak ważne jest wszechstronne wykształcenie.

Po zakończeniu wykładu p. Cichoń odpowiadał na pytania uczniów i nauczycieli. Najwięcej z nich dotyczyło charakteru studiów politechnicznych, pytano również o receptę na sukces oraz proszono o porady dla przyszłych studentów.

Zaproszony wykładowca obiecał zorganizować wyjazd gimnazjalistów do Poznania w ramach drzwi otwartych, aby przybliżyć im uczelnię i zachęcić do wybrania studiów technicznych. Na zakończenie spotkania pan dyrektor serdecznie podziękował dawnemu absolwentowi i zaprosił go ponownie do naszej szkoły.

Katarzyna Stefaniak

Jednym z wielu ciekawych dni, jakie dzieci mogły spędzić podczas ferii zimowych organizowanych przez Szkołę w Gościeszynie był „Dzień z robotami”. Budowanie i programowanie robotów, to zabawa i nauka w jednym.

Również po feriach zajęcia będą kontynuowane w piątki na 5 i 6 godzinie lekcyjnej. Organizatorzy serdecznie zapraszają zainteresowanych uczniów.

Anna Berend

26 stycznia odbył się apel  ogólnoszkolny, podczas którego dyrektor szkoły podsumował wyniki nauczania.  Na odznakę wzorowego ucznia zasłużyli następujący uczniowie:

– Michalina Ksobiech kl. IV

– Natalia Stołowska kl. IV

–  Karolina Pawełczak kl. VIa

– Szymon Zapalski kl. VIa

– Julia Pakulska kl VIa

– Angelika Antkowiak kl. VIa

– Oliwia Gawron kl. VIb

– Marcin Klinger kl. VIb

– Maja Stachowiak kl. VIb

– Angelika Kretek kl. VII

– Ewelina Pawełczak kl. VII

– Ilona Klinger kl. IIg

– Daria Ksobiech kl. IIg

– Dominik Strzeżyński kl. IIIg

Uczniowie, którzy wypracowali średnią   powyżej 5.0 zasłużyli na stypendium.  Stypendium naukowe  otrzymali: Michalina Ksobiech, Natalia Stołowska, Karolina Pawełczak, Szymon Zapalski, Oliwia Gawron, Maja Stachowiak, Marcin Klinger, Daria Ksobiech i Ilona Klinger. Natomiast  Weronika  Zacharzewska z kl VII i Patryk Średziński z kl. III g. otrzymali stypendium sportowe.

Gratulujemy!!!

Anna Simińska

Zgodnie z tradycją, jak co roku, uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację narodzin Chrystusa. Przedstawienie odbyło się w piątek, tj. 22 grudnia w szkolnej sali gimnastycznej. W rolę aktorów wcielili się uczniowie kl. V, VI a oraz VI b pod okiem p. K. Stefaniak. O oprawę muzyczną zadbał p. M. Zawadzki wraz ze szkolnym chórem. Dodatkowo występ został wzbogacony popisem wokalnym maluszków z kl. II sp pod opieką p. J. Wendtland.

Całe przedstawienie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczyła niebiańskiej przestrzeni, w której głównymi bohaterami byli aniołowie przygotowujący się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na scenie nie zabrakło kolorowych miotełek, niebieskich piórek wylatujących podczas trzepania kołdry, ubierania choinki, o której śpiewali drugoklasiści oraz dźwięku anielskiej trąby zwiastującej narodziny Jezusa.

Druga część przeniosła nas na pastwiska, gdzie przebudzeni pastuszkowie rozpoczęli wędrówkę do żłóbka, a trzej królowie wyruszyli za gwiazdą w poszukiwaniu drogi do Betlejem. Ostatecznie wszyscy odnaleźli ubogą stajenką z Józefem i Maryją, która śpiewała kołysankę małemu dzieciątku. Złożyli mu pokłon i dary, które ze sobą przynieśli.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Ostatnim punktem programu była wizyta Mikołaja, który obdarował dzieci słodkimi upominkami, a niegrzecznych postraszył rózgą.

Katarzyna Stefaniak

W dniu 15 grudnia 2017r. z inicjatywy wychowawcy klasy II gimnazjum – Pani Moniki Szymańskiej zorganizowano spotkanie z Panem Grzegorzem Ksobiech. Spotkanie przeprowadzono w ramach bloku tematycznego: „Poznajemy różne zawody”. Pan Ksobiech pracuje w Wojskowych Zakładach Lotniczych w Bydgoszczy na stanowisku: kierownik wydziału Malarni Cywilnej. Podczas pogadanki gość szczegółowo opowiedział o swojej pracy, a także zwrócił uwagę na potrzebę uczenia się przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Udowodnił, że przedmioty takie jak: matematyka, fizyka, chemia czy język angielski są niezbędne w codziennym życiu i w pracy zawodowej.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania, a także z ciekawością oglądali przyniesione przez Pana Grzegorza materiały i prezentację multimedialną.
Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi za wspaniałą lekcję z zakresu zawodoznawstwa.

Monika Szymańska

Trwający od maja projekt „Mobilny senior” został uroczyście zakończony w piątek 5 grudnia. Kursanci w trakcie 40 godzinnego kursu usprawniali obsługę zestawu komputerowego, oprogramowania biurowego jak i pracy w sieci. 3 grupy kursantów pracujących w Rogowie, Gościeszynie i Złotnikach w wieku powyżej 55 roku życia dzielnie sprostały wymaganiom programu. Uczestnicy mile wspominają miniony czas, który zaowocował nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale także sprzyjał spotkaniom towarzyskim seniorów. Każdy uczestnik otrzymał dyplom od wójta Józefa Sosnowskiego oraz gratulacje od Pani kierownik GOPS Marioli Kuchcińskiej; pomysłodawczyni tegoż przedsięwzięcia. Miłym akcentem był obiad i seans w kinie po rozdaniu dyplomów. Prowadzący, A. Berend, A. Simińska i P. Orzechowski przyłączają się do gratulacji.

Anna Berend

5 grudnia podczas „Mikołajkowych Debiutów” w Piechcinie reprezentantki naszej szkoły pięknie zaprezentowały swoje głosy. Z radością informujemy, iż Dominika Stachowiak wróciła z 3 nagrodą w swojej kategorii wiekowej. Pan Mateusz Zawadzki, który przygotowywał uczestniczki gratuluje wszystkim.

Anna Berend

29 listopada podczas zebrania z rodzicami odbył się kiermasz świąteczny. Do kiermaszu przygotowania trwały od połowy października.  Wspólnymi siłami uczniów, nauczycieli i pracowników administracji przygotowano wiele ozdób, kartek świątecznych i zakładek wykonanych różnymi technikami od decoupage do scrapbooking. Jak co roku, kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem rodziców i uczniów. W ten sposób udało się pozyskać kwotę 1000 zł.  Dzięki temu została zakupiona maszynka tnąco-wytłaczająca Sizzix Big Shot wraz z wykrojnikami za 500 zł. Za pozostałą kwotę zakupiono książki do biblioteki, które zostały opatrzone etykietami: „Zakupiono ze środków pozyskanych z kiermaszu świątecznego.” Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie naszej społecznej inicjatywy.

Anna Simińska

 

 

22 listopada odbyło się spotkanie uczniów klasy II gimnazjum z funkcjonariuszami policji. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży czyhających na nich zagrożeń na drodze, a także przedstawienie zawodu policjanta w ramach zawodoznawstwa. Podczas pogadanki uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jakie warunki trzeba spełnić by zostać policjantem, jak przebiega proces rekrutacyjny do służby, jakie należy mieć predyspozycje i czego należy się spodziewać wykonując ten zawód.

Anna Simińska

W dniu 10.11.2017r. odbył się uroczysty apel upamiętniający 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się wprowadzeniem sztandarów oraz odśpiewaniem przez całą społeczność szkolną hymnu narodowego. Następnie głos zabrał dyrektor Zbigniew Jodełko, który w swojej przemowie podkreślił uwagę pamięci za tych, którzy zginęli za Ojczyznę. Po wyprowadzeniu sztandarów rozpoczęła się akademia w wykonaniu uczniów klas szóstych, piątej oraz chóru. Wiersze deklamowane przez uczniów przeplatane były współczesnymi pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru. Klimat akademii podkreślił wystrój sali z dużą ilością świec oraz ogniskiem.


Emilia Ratajczak

Szukaj

Kontakt

Gościeszyn 20
88-420 Rogowo
tel/fax: +48 52 302 49 07
mail: zps.goscieszyn@wp.pl

Galeria