22 lutego obchodziliśmy na terenie szkoły Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku mottem przewodnim były słowa „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Specjalnie na tę okazję uczniowie klas Va i Vb przygotowali program artystyczny. Główną bohaterką występu była nastolatka  Kasia, która zaplątała się w wirtualnej sieci, rezygnując ze spotkań z przyjaciółmi i ulubionych zajęć. Przestała też wywiązywać się ze swoich domowych  obowiązków  i nawet zabrakło jej czasu na naukę. Jednakże w porę otrzymała pomoc ze strony rodziny i bliskich i udało jej się wydostać z uzależnienia od komputera i Internetu. Na koniec Kasia przestrzega wszystkich użytkowników Internetu przed skutkami nadmiernego korzystania z sieci oraz przed czyhającym tam niebezpieczeństwem. Po akademii uczniowie oglądali filmiki o bezpieczeństwie w sieci  otrzymane z fundacji DzieciNiczyje i Safer Internet oraz odpowiadali na losowe pytania dotyczące oglądanych treści.   Specjalnie na tę okazję  uczniowie przygotowywali  również plakaty, gazetki ścienne  i prezentacje multimedialne. Były też ulotki przygotowane przez uczniów i rozdawane wśród społeczności szkolnej promujące właściwe zachowanie w sieci.

Anna Simińska, Anna Berend

Dnia 6.02.2017 r. w trakcie „Białych Wakacji” uczniowie Zespołu Publicznych Szkół w Gościeszynie wraz z rodzicami i dziadkami oraz babciami uczestniczyła w spotkaniu z myśliwymi z WKŁ 201 „Czapla” na terenie schroniska. W międzyczasie została wyłożona karma dla zwierząt leśnych w paśniku i na podsypie. Na terenie schroniska myśliwy Pan Pniewski Krzysztof dokonał pogadanki na temat gospodarki łowieckiej w kole oraz odpowiadał na pytania zebranych. Pan Grzegorz Brzewiński przygotował ognisko, przy którym pieczono kiełbaski a w międzyczasie odbywały się ćwiczenia w strzelaniu z broni pneumatycznej. Po wspólnej fotografii przy obelisku zakończono spotkanie.

Beata Jodełko

 

Anna Berend

27 stycznia cała społeczność szkolna uczestniczyła w apelu zorganizowanym na koniec semestru. Pan dyrektor podsumował wyniki oraz wręczył odznaki wzorowego ucznia wychowankom, którzy uzyskali średnią powyżej 4.75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie. Uczniowie, którzy wypracowali średnią 5.0 i powyżej zasłużyli na stypendia.
Gratulujemy!
Bal karnawałowy dla uczniów kl 1-3 SP
W ostatnim dniu przed feriami uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w balu przebierańców. Bal poprowadziły niezwykle kreatywne animatorki, które zabawiały dzieci przy muzyce oraz wymyślały zadania i mini konkursy.
W styczniu nauczyciele języka angielskiego zorganizowali dla uczniów gimnazjum konkurs w postaci dyktanda z języka angielskiego. Do dyktanda podeszło 16 uczniów z kl. 1,2 i 3 gim. Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie: Norbert Lisiecki, Bartosz Filipiak, Wiktoria Danielska, i Jakub Grzechowiak.
Gratulujemy.
Anna Simińska

W grudniu funkcjonariusze Policji oznakowali rowery uczniom naszej szkoły. Głównym celem projektu jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru.

Procedura programu polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu „engrawer”, oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Mikroudarowa technologia „engrawera” pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Anna Berend

Tydzień Kodowania w Zespole Publicznych Szkół w Gościeszynie odbył się  w dniach 17-21 grudnia i obejmował kilka etapów, a każdy dotyczył innej aktywności.
  • W etapie pierwszym uczniowie całej szkoły klas I-III, IV-VI i I-III gimn. „Oswajali Kota, czyli Scratch”.
  • Krok drugi programowanie robotów z klocków Lego z udziałem Akademii Kreatywnej, poprzedzone słuchowiskiem http://ninateka.pl/film/robot-wesoly-ryjek-powraca-wojciech-widlak
  • Następnie uczniowie gimnazjum rozgryzali oprogramowanie Cyberrobota Clementoni.
  • Na sam koniec zostawiliśmy konkurs w którym uczniowie całej społeczności szkolnej poza świetną zabawą mogli uzyskać też pozytywną ocenę z zajęć komputerowych rozwiązując zadanie w programie Scratch. Zwycięzcy konkursu, to Szymon i Mateusz Zapalscy.
Code Week okazał się bardzo fajną przygodą , którą z pewnością powtórzymy. Obecnie przygotowujemy się do Dnia Bezpiecznego Internetu również planując wykorzystanie napisanych przez uczniów Quizów i gier w programie Scratch:)
Anna Berend

 Tegoroczne Jasełka przygotowali uczniowie kl. 6 pod opieką  p. Kazimiery Kubery oraz p. Marii Rubaj. Mali artyści przedstawili historię Narodzenia Jezusa we współczesnych realiach. Strudzeni wędrowcy Józef i Maryja idą ulicą i po drodze napotykają współczesnych ludzi, sportowców nastoletnie dziewczyny,ludzi zamożnych oraz zaglądają do hotelu i  restauracji.   Proszą o szklankę wody lub nocleg ale znikąd nie otrzymują pomocy,  trafiają na obojętnych ludzi bez serca, którzy traktują ich z pogardą, szyderstwem  i lekceważeniem. W końcu docierają na dworzec kolejowy gdzie nocują bezdomni. Tylko tam wędrowcy otrzymują kąt do spoczynku i ciepły koc. I znowu Jezus rodzi się w ubóstwie tak samo jak przed 2000 lat. Historia wzruszyła publiczność i dała do myślenia. Całości dopełniły kolędy w wykonaniu chóru szkolnego pod opieką pana Mateusza Zawadzkiego.
 
Anna Simińska

Szukaj

Kontakt

Gościeszyn 20
88-420 Rogowo
tel/fax: +48 52 302 49 07
mail: zps.goscieszyn@wp.pl

Galeria