codeweekeu-white codeweek-d854cbe3fda4slider-full

 

20160901_092334

  • 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Po mszy św. odprawionej w Miejscowym Sanktuarium, rozpoczął się apel podsumowujący rok szkolny, na który przybył wójt Gminy rogowo, pan Józef Sosnowski Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu nastąpiło przekazanie sztandarów. Wszystkich zebranych powitała przewodnicząca szkoły Dominika Danielska. Potem głos zabrał dyrektor szkoły i przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Danielska. Wychowawca kl. III gimn. – pan Bogusław Kozłowski przypomniał ważniejsze wydarzenia z życia klasy, zapewnił publiczność, że jest bardzo dumy ze swoich wychowanków i że w nich wierzy, a także życzył im dostania się do wybranych szkół, wspaniałych przyjaźni i powodzenia. Następnie absolwenci złożyli ślubowanie. Dyrektor szkoły wręczył wszystkim absolwentom świadectwa, a wzorowym uczniom nagrody książkowe. Przewodnicząca klasy III gimn. – Natalia Klinger w imieniu całej klasy podziękowała nauczycielom za przekazaną wiedzę, włożony trud w wychowanie i cierpliwość. W dalszej części głos zabrała wychowawczyni kl. VI – p. Monika Szymańska, a po niej przewodniczący kl.VI- Arkadiusz Kośmider. Następnie dyrektor wraz z wychowawcami wręczył świadectwa i nagrody pozostałym uczniom wszystkich klas, wyróżniającym się w nauce oraz stypendia naukowe.

IMG_0414[1] IMG_0431[1] DSC01828 DSC01821 DSC01829 IMG_0449[1] IMG_0453[1]

W tym roku szkolnym stypendia otrzymali: Oliwia Gawron, Marcin Klinger, Maja Stachowiak, Szymon Zapalski, Karolina Pawełczak, Julia Pakulska, Angelika Kretek, Ewelina Pawełczak, Wiktoria Danielska, Ilona Klinger, Daria Ksobiech, Mateusz Zapalski, Katarzyna Nowak, Kamila Nowak, Dominika Stachowiak, Piotr Pawlik, Dominik Strzeżyński, Natalia Klinger i Kinga Stachowiak. Stypendium sportowe otrzymał Tomasz Bembenek. Po krótkiej przerwie uczniowie kl. II gimn. pod opieką p. Anny Berend pożegnali swoich kolegów występem artystycznym, filmem i tortem z fajerwerkami.

 

Na zakończenie wystąpił chór szkolny pod opieką p. Piotra Pawlika. Absolwentom łzy kręciły się w oczach i widać było, że trochę im żal opuszczać mury szkolne. Po odebraniu świadectw wszyscy uczniowie udali się na dwumiesięczny odpoczynek.

Anna Simińska

10 czerwca odbyły się ostatnie 10 zajęcia z budowy robotów zorganizowane przez p. Annę Berend. Zajęcia prowadził Pan Wojciech Chmielewski z Akademii Edukacji Kreatywnej. Uczniowie w sposób kreatywny budowli roboty początkowo według instrukcji, a ostatecznie wg. własnego pomysłu. Roboty po zaprogramowaniu wykonywały wiele ciekawych czynności.

DSCF1071 DSCF1058 DSCF1054 DSCF1051 DSCF1049 DSCF1043

Anna Berend

1 czerwca br. cała społeczność szkolna świętowała Międzynarodowy Dzień Dziecka, Święto Sportu oraz Integracji. Dzień rozpoczął się od akademii, którą w sekrecie przed uczniami przygotowali nauczyciele. W iście kabaretowej scenerii przedstawili „Rzepkę” Juliana Tuwima. Aktorzy rozbawili publiczność do łez i za to otrzymali owacje na stojąco.

Następnie odbył się apel przed szkołą który poprowadził dyrektor szkoły Zbigniew Jodełko. Dyrektor złożył wszystkim dzieciom życzenia i przedstawił program obchodów Dnia Sportu. W dalszej części wspólnie z nauczycielami w-fu p. Ryszardem Kawką i p. Bogusławem Kozłowskim wręczyli karty rowerowe uczniom klas III i IV. Potem zostali nagrodzeni uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym reprezentowali szkołę w różnorodnych dyscyplinach sportu. Nagrody sponsorowała p. Wioletta Basińska – właścicielka miejscowego sklepu. Po apelu panie z Rady Rodziców rozdały wszystkim uczniom słodkości, a następnie rozpoczęły się rozgrywki sportowe między-klasowe i indywidualne. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w skokach w dal, biegach na 100m, skokach przez skakankę oraz postrzelać z wiatrówki. Odbyły się też mecze w piłkę nożną i siatko-nogę. Pogoda dopisała i zapewne dla wielu uczniów był to niezapomniany dzień.

IMG_0371 IMG_0370 IMG_0368 IMG_0365 IMG_0363 IMG_0362 IMG_0359

Anna Simińska

Tomasz Bembenek, Eryk Bembenek – M16 i Weronika Sparniak – K16 biorą udział w szkoleniu centralnym organizowanym przez Polski Związek Hokeja na Trawie. Podczas konsultacji rozgrywaja mecze międzynarodowe w Polsce, a także poza granicami naszego kraju. I tak:

25 – 27.03.2016 – Valkensward (Holandia)

04 – 08.04.2016 – Utreht (Holandia)

02 – 06.05.2016 – Hamburg (Niemcy)

13 – 15.05.2016 – Wiedeń (Austria)

10 – 11.06.2016 – Praga (Czechy)

Trenerem współpracującym w kadrze K16 jest nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole Bogusław Kozłowski (zdjęcia kadra)

 

„Mamo, Tato! Zaprowadź mnie na trening :-)

W piatek 20.05.2016 na boisku szkolnym zorganizowany został Test Mecz pomiędzy UKS Gladiatorzy Gościeszyn i LKS Rogowo. Wynik był sprawą drugorzędna a najważniejsza była dobra zabawa. Dopisali rodzice, którzy głośno dopingowali swoje pociechy. Mecze sędziowali Tomasz i Eryk Bembenek, a słodki poczęstunek zapewniła Firma Mako Państwa Koperskich z Rogowa (zdjęcia hokej)

 

Mamy Wice Mistrzów Powiatu Żnińskiego w Lekkiej Atletyce:-)

W dniu 19.05.2016 na stadionie w Barcinie odbył się finał Mistrzostw Powiatu Żnińskiegow Lekkiej Atletyce – Gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało 10 sportowców. Odnieśliśmy spory sukces zdobywając 3 srebrne medale:

Andżelika Łojewska – II miejsce – pchnięcie kulą

Weronika Sparniak – II miejsce – 800 m

Krzysztof Heigelmann – II miejsce – skok w dal

 

Krzysztof i Weronika reprezentować będą nasz Powiat w Finale wojewódzkim, który odbędzie się już 31.05.2016 w Świeciu. Uczniów przygotowali Wf – meni :-) Ryszard Kawka i Bogusław Kozłowski (zdjęcia LA)

hokej1 kadra (2) kadra LA LA1 LA2 LA4 LA5  LA3 LA6hokej2

Bogusław Kozłowski

23 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Biblioteki, Książki i Czytelnika. Z tej okazji uczniowie klasy 4a  wystąpili w programie artystycznym pt. „Wyprawa na Książkolandię”. Występ miał na celu promowanie czytelnictwa oraz uświadomienie małym czytelnikom jak ważną rolę pełnią książki  w życiu każdego człowieka i że należy je szanować Następnie uczniowie klasy I złożyli ślubowanie i zostali pasowani na czytelnika biblioteki. W prezencie otrzymali dyplomy, książeczki oraz zakładki do książek.

IMG_0207[1] IMG_0270[1]

Anna Siminska

7 maja uczniowie klasy 4a i 5 wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzili zabytki,pospacerowali po ulicach Starego Miasta, zobaczyli seans pt. „Meteoplanet” w Planetarium oraz obejrzeli przedstawienie pt. „Pinokio” w teatrze Baj Pomorski.

IMG_0107 IMG_0123

Anna Simińska

29 kwietnia odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Święta Flagi i Święta Pracy. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał dyrektor szkoły, który przypomniał tło historyczne obchodzonych uroczystości. Program artystyczny na tę okazję przygotowała klasa 5 i jedna uczennica z klasy II gimn. Mottem przewodnim akademii były słowa Jana Pawła II „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”. Po występach uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt: Najpiękniejsze miejsca Polski”.

DSCF1090 DSCF1096

Anna Simińska

22 kwietnia cała społeczność szkolna uczestniczyła w akcji sprzątania świata.

IMG_0091 IMG_0090 IMG_0089

Beata Jodełko

Szukaj

Kontakt

Gościeszyn 20
88-420 Rogowo
tel/fax: +48 52 302 49 07
mail: zps.goscieszyn@wp.pl

Galeria