W dniu 6 grudnia 2018 roku dwie uczennice z naszej szkoły Jagoda Siadak kl. II sp. i Martyna Siadak kl. III sp. odebrały nagrodę  główną w konkursie „Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa”  organizowanym przez szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Toruniu.

Podczas ogłoszenia wyników dziewczynki mogły zobaczyć występy Uczniów SP nr 4.

Gratulujemy!  

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do Oddziału Przedszkolnego górników. Dzieci dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasi goście opowiedzieli legendy związane z górnictwem. Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czapki i wspólne zabawy. Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały za przybycie i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.

Anna Gehrke

14 grudnia uczniowie klas V i VI wzięli udział w konkursie „Ułożyć kostkę Rubika”. Rywalizacja zaowocowała wspaniałymi wynikami. Pierwsze miejsce Jakub Maciejewski, II miejsce Franciszek Gawron, III miejsce Jan Kabaciński.

Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu.

Anna Berend

9 grudnia 2018r. Rada Rodziców naszej szkoły przygotowała Jarmark Bożonarodzeniowy. Na imprezę przybyło wielu gości, co zaskoczyło samych organizatorów jarmarku.

Zgromadzonych powitała przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Kośmider. Zaprosiła zgromadzonych do udziału we wspólnej zabawie.

Uroczystość obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń. Najmłodsi mogli poddać się artystycznemu malowaniu twarzy pod kierunkiem pań Jolanty Koczorowskiej i Anity Kasprzak. Wszyscy zgromadzeni chętnie częstowali się kawą i pysznymi wypiekami przygotowanymi przez mamy uczniów, które serwowały panie Alicja Łopińska i Justyna Zacharzewska. Wiele emocji wzbudziła loteria fantów i listy do Mikołaja, które dzieci mogły napisać na miejscu. Chętnie kupowano blok czekoladowy,przygotowany przez uczniów klasy V pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Berend. Również sprzedaż ozdób świątecznych przypadła gościom do gustu. Prawdziwym hitem imprezy był program artystyczny przygotowany przez uczniów miejscowej szkoły oraz gościnne występy dzieci ze szkoły w Rogowie pod kierunkiem pani Grażyny Spochacz.

Uśmiech nie schodził z twarzy zgromadzonych podczas wykonania przez przedszkolaków piosenki „Jest taki dzień”, Również występ szkolnego chóru i recytacja wierszy w wykonaniu dziewcząt z kl. VIIa zakończyły się aplauzem widzów.

Kolejnymi punktami programu były jasełka przygotowane przez członków szkolnego koła polonistycznego oraz taniec w wykonaniu uczniów kl. V: Wiktorii Ślęczkowskiej, Julii Grajkowskiej i Ani Mądrej.

Impreza zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem świątecznej piosenki i skosztowaniem tortu-niespodzianki. Zadowolone miny opuszczających świetlicę szkolną świadczyły o tym, że impreza się udała. Wszyscy zastanawiali się czy za rok mogą liczyć na podobną zabawę.

Organizatorzy zapewnili, że podobne spotkanie za pewno zostanie powtórzone.

Maria Rubaj

Dnia 6 grudnia 2018 roku w Oddziale Przedszkolnym odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas pracy policjanta. Pouczające były scenki sytuacyjne, w których dzieci brały udział. Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu. Przedszkolacy mogli usiąść na chwilę za kierownicą i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

Anna Gehrke

Każdego roku uczniowie klas IV odbywają szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Również w tym roku p. Bogusław Kozłowski udzielił uczniom informacji na temat opatrywania ran, reakcji podczas wypadku oraz pierwszej pomocy poszkodowanemu. Niezwykle cenne rady przydadzą się uczniom już podczas egzaminu na kartę rowerową w maju. Życzymy powodzenia.

Anna Berend

Dnia 5 grudnia 2018 roku, w Przystani Biskupińskiej odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe dla przedszkolaków. Uczestnicy warsztatów samodzielnie przygotowali bałwanki, świece oraz uczestniczyli w zajęciach kulinarnych. Czas upłynął w milej, rodzinnej atmosferze, wśród rozmów i śpiewania kolęd. Nie zabrakło również spotkania z Mikołajem, który wręczył dzieciom upominki. Spotkanie zakończyło się wspólną wieczerzą wigilijną.

Anna Gehrke

W ramach programu profilaktycznego „Chrońmy Dziecięce Uśmiechy” realizowanego przez kl. II i III Sp. we współpracy ze Szkolnym Kołem PCK, odbyło się spotkanie z p. Małgorzatą Bladziak – pielęgniarką szkolną, która zapoznała ich z zasadami higieny jamy ustnej oraz prawidłowego odżywiania, by mieć zdrowe zęby. Starsza koleżanka z klasy 3 gimnazjum – Dominika Stachowiak przedstawiła dzieciom prezentację multimedialną pt.: „Lepiej zapobiegać niż leczyć.”

Jowita Wendland

Zajęcia z robotyki realizowane są już trzeci sezon. Do projektu przystąpili uczniowie klas I-III, ale także chętne dzieci z klasy IV i V. Budowanie i programowanie robotów głównie w programie Lego Mindstorms, to nauka przez zabawę do której nie trzeba zachęcać wychowanków. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

 

Anna Berend

Szukaj

Kontakt

Gościeszyn 20
88-420 Rogowo
tel/fax: +48 52 302 49 07
mail: zps.goscieszyn@wp.pl

Galeria