Code Week to doskonały moment, by rozpocząć przygodę z programowaniem, ale nie tylko…. W trakcie Tygodnia Kodowania, uczniowie naszej szkoły będą budowali roboty.

Uczniowie będą budowali z klocków Lego różne roboty. Kilka poziomów trudności sprawi, że w gronie uczestników będą mogli znaleźć się zarówno ci początkujący, jak i zaawansowani. Dodatkowym elementem będzie zaprogramowanie zbudowanych robotów oraz zabawa z Cyber Robotem Clementoni. Dla najmłodszych ciekawym zajęciem będzie programowanie w Scratchu.

Wydarzenie jest już na mapie Code Week. Wpis Zbuduj robota! został oznaczony hasłem robotics.

codeweek-d854cbe3fda4

 

Anna Berend

Zajęcia z robotyki prowadzone w ubiegłym roku przez P. Wojciecha Chmielewskiego wróciły od października do naszej szkoły. Niebywale ciekawe i rozwijające programowanie poprzedzone budową robotów jest dla dzieci nauką przez zabawę. Opiekunowie zajęć dyr. Zb. Jodełko i A. Berend zachęcają do uczestnictwa w zajęciach, bo warto!  Zobaczcie sami:)

dscf0150 dscf0153 dscf0161 dscf0165

Anna Berend

1 października uczniowie klas Va i Vb udali się na wycieczkę do parku jurajskiego w Solcu Kujawskim. Podczas wycieczki z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści przewodnika spacerując po ścieżce edukacyjnej i podziwiając dinozaury. Następnie zobaczyli eksponaty w Muzeum Ziemi i w wymiarze 5D obejrzeli ciekawy film o historii powstania wszechświata . Również wszyscy uczniowie ochoczo podjęli się trudu pracy paleontologa; ich zadaniem było odnalezienie szkieletu dinozaura w gipsowym bloku. Na koniec zakupili pamiątki i skorzystali z atrakcji na placu zabaw. Pełni wrażeń powrócili do swoich domów.

img_0837 img_0842 img_0838 img_0835

Emilia Ratajczak

30 września odbyło się spotkanie z misjonarzem ks. Jakubem Szałkiem. Ksiądz Jakub po raz kolejny odwiedził naszą szkołę aby podzielić się wiadomościami na temat życia ludzi zamieszkujących daleką Afrykę. Podczas spotkania ks. Jakub pokazał na zdjęciach i filmach z jakimi problemami borykają się tamtejsi ludzie, opowiedział o codziennym życiu, kulturze i zwyczajach tamtejszej ludności, a także o swojej pracy misjonarza. Była to dla nas dobra lekcja geografii i zarazem pokory.

img_0809 img_0808

Anna Simińska

W dniu 30.09.2016r. odbył się finał VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia – na terenie naszej szkoły oraz wśród społeczności lokalnej. Opiekunami ŚDTM były panie Emilia Ratajczak i Monika Szymańska, a hasłem przewodnim: „MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ”. Uczniowie z klasy Va (Karolina Pawełczak oraz Wiktor Zacharzewski) i Vb (Marta Danielska, Maja Stachowiak oraz Marcin Klinger) utworzyli patrole egzaminacyjne. Zadaniem patroli było odpytywanie starszych kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz społeczność lokalną tabliczki mnożenia. Należało odpowiedzieć prawidłowo na 5 pytań w ciągu 3 minut – wtedy zostawało się ekspertem tabliczki mnożenia. Chętnych było bardzo dużo, aczkolwiek nie wszystkim udało się odpowiedzieć prawidłowo na pytania. Akcja miała na celu utrwalanie tabliczki mnożenia przez zabawę:).
dsc02085 dsc02079 dsc02089
Emilia Ratajczak

img_0807 img_080626 września uczniowie klas młodszych mieli okazję obejrzeć spektakl edukacyjno- profilaktyczny pt.: „Kajtek szuka przyjaciela”. Tytułowy bohater – Kajtek to chłopiec, który wobec swoich opiekunów i rówieśników jest złośliwy, niemiły i skory do kłótni. Marzy o tym, aby wszyscy traktowali go jako kogoś wyjątkowego. Chłopiec, tracąc poczucie rzeczywistości, staje do konfrontacji ze swym wirtualnym idolem, lordem Bakterem- bezlitośnie atakującym zęby bezbronnych dzieci uwielbiających słodycze. To spotkanie pozwala mu  zrozumieć, że dając się uwieść wyobraźni, podsycanej fałszywym, złym i uproszczonym obrazem świata gry komputerowej, musi na nowo zbudować swoje relacje z opiekunami i rówieśnikami, opierając je na zaufaniu dla prawdziwych autorytetów, szacunku dla powszechnie akceptowanych zasad. Spektakl miał za zadanie przybliżyć dzieciom znaczenie przyjaźni, ale także przestrzec przed poświęcaniem dużej ilości czasu na gry komputerowe i serfowanie w Internecie. Ponadto w przedstawieniu poruszono również kwestię dbania o higienę jamy ustnej i zdrowego odżywiania. Występ bardzo podobał się uczniom i mamy nadzieję, że Tetr Kurtyna jeszcze nas odwiedzi.

Anna Simińska

23 września po raz kolejny uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Tradycyjnie posprzątano okoliczne tereny Gościeszyna. Zebrane odpady zostały również posegregowane.

img_0793 img_0792

Anna Simińska

22 września  chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie zorganizowanej z okazji pożegnania lata. Pierwszą atrakcją były pieczone kiełbaski nad ogniskiem. Następnie uczniowie pod okiem nauczycieli mieli okazję pograć w piłkę nożną, siatkówkę, dwa ognie czy pobawić się na placu zabaw dla najmłodszych. Dziękujemy paniom z Rady Rodziców za pyszne kiełbaski i słodycze oraz panu Wojciechowi Szymczakowi – sołtysowi wsi – za przygotowanie ogniska.

WP_20150917_007

Anna Simińska

17 września poczty sztandarowe, przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z panem dyrektorem i opiekunami uczestniczyli w obchodach 77 rocznicy napaści Armii Czarownej na Polskę w 1939 r. w Nadleśnictwie Gołąbki. Po mszy polowej delegacje złożyły kwiaty pod tablicą poświęconą żołnierzom Samodzielnego Oddzielnego Oddziału Armii Krajowej Obwodu 315 Pałuk . Następnie  prezes Żnińskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Żninie Franciszek Szafrański przypomniał bohaterską postawę żołnierzy walczących o niepodległość Polski oraz wspomniał o obecnej sytuacji na arenie międzynarodowej. Była to dla nas dobra lekcja historii.

img_0787 img_0789

Anna Simińska

1 września wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz publicznego gimnazjum w Gościeszynie spotkali się na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2016/2017. Dyrektor szkoły Zbigniew Jodełko powitał wszystkich uczniów i nauczycieli. Następnie minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych podczas II wojny światowej. Potem dyrektor szkoły skierował swoje słowa do uczniów, którzy po raz pierwszy przestąpili progi szkoły i życzył im miłych chwil spędzonych w szkolnych ławkach oraz jak najlepszych wyników w nauce. Przypomniał również o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. W dalszej części dyrektor powitał nauczycieli, którzy rozpoczęli pracę w gościeszyńskiej placówce. Pan Mateusz Zawadzki będzie prowadził zajęcia artystyczne i muzykę oraz pani Katarzyna Stefaniak będzie uczyła języka polskiego. Potem przydzielił poszczególnym klasom wychowawców: odział 3 i 4 latków prowadzić będzie p. Anna Gherke. W oddziale zerowym pracować będzie pani Danuta Nowak, wychowawcą kl. I została p. Halina Jowita Wendland. W kl. II integracyjnej rolę wychowawcy pełnić będzie Halina Malikowska, a nauczycielką wspomagającą została p. Kazimiera Kubera. W kl. III wychowawstwo obejmie p. Aneta Dobersztyn . W grupach starszych wychowawcami będą: w kl. IV p. Marzenna Tomaaszewska, w kl. Va p. Emilia Ratajczak, w kl. Vb p. Katarzyna Stefaniak, w kl 6 p. Maria Rubaj, kl. I gimn. p. Monika Szymańska, w kl. II gimn. p. Beata Jodełko, w kl. III gimn. p. Anna Berend. Na koniec delegacje uczniowskie złożyły kwiaty i znicze w miejscach pamięci. Po apelu uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami w klasach.

Anna Simińska

20160901_092334

Szukaj

Kontakt

Gościeszyn 20
88-420 Rogowo
tel/fax: +48 52 302 49 07
mail: zps.goscieszyn@wp.pl

Galeria